
INSTRUKCJA APLIKACJI
1. Dobierz farbę gruntującą odpowiednią do rodzaju i stanu ściany oraz do produktu malarskiego, który chcesz użyć. Szczegółowe zalecenia znajdziesz na opakowaniu farby lub tynku dekoracyjnego, który chcesz zastosować. Do płyt g-k oraz pod farby ceramiczne MAGNAT poleca się lateksową farbę gruntującą MAGNAT Grunt. Do wyrobów dekoracyjnych również się ją stosuje. Oprócz niej zalecana jest w ich przypadku także akrylowa Farba Podkładowa MAGNAT Style (nadaje się do podkładowego malowania podłoży z płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych),zaś Grunt Akrylowy MAGNAT Style przeznaczony jest do wyrównywania chłonności oraz wzmacniania podłoża przed aplikacją Stiuku Weneckiego MAGNAT Style.
2. Przygotuj podłoże: usuń śrubki i gwoździe, oczyść ścianę z kurzu przemywając ją wodą zmieszaną z łagodnym detergentem (w proporcji 1:4). Jeśli na ścianie jest pleśń lub tłuste plamy, użyj środki zalecane do takich przypadków. Uzupełnij ubytki, a na koniec zeszlifuj delikatnie powierzchnię papierem ściernym, aby nadać jej jednolitą gładkość. Ściana, którą zamierzamy pokryć farbą gruntującą musi być czysta i sucha. Uwaga: w przypadku świeżego tynku, odczekaj z gruntowaniem i malowaniem 3-4 tygodnie.
3. Sprawdź na fragmencie ściany, czy grunt wnika w jej powierzchnię.
4. Farbę gruntującą nanoś za pomocą pędzla lub wałka, uprzednio przelewając część farby na tackę malarską. Wykonuj równomierne ruchy narzędziem tak, żeby pokryć ścianę równą warstwą bez zacieków. 5. Na ogół wystarczy jedna warstwa farby gruntującej, jednak sprawdź na opakowaniu, co zaleca producent. 6. Zazwyczaj grunt wysycha przez 4 godziny. Dokładne instrukcje na temat czasu, który powinien upłynąć do nałożenia farby lub tynku dekoracyjnego, znajdziesz na opakowaniu farby gruntującej. Jeśli farbę zewnętrzną zaaplikujesz zbyt szybko, grunt nie spełni swojej wiążącej, wzmacniającej funkcji. Nie czekaj też zbyt długo z aplikacją docelowej warstwy – grunt po pewnym czasie traci swoje właściwości. Wtedy musisz nanieść go ponownie.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Porada
Budżet na wyższym poziomie: koszty wykończenia mieszkania a jakość wykonania
Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim? To pytanie zadaje każdy, kto kupuje lub planuje kupić własne M w bloku. Sprawdź, z jakimi kosztami wykończenia mieszkania za m2 musisz się liczyć w roku 2024.
-
Porada
Remont mieszkania. Jakie są rzeczywiste koszty i jak zaoszczędzić na metamorfozie swojego wnętrza?
Ile kosztuje remont mieszkania w 2024 roku? To zależy od wielkości wnętrza, zakresu prac, stanu mieszkania oraz tego, czy chcesz urządzić pomieszczenia w standardzie niskim, średnim czy premium. Oto wskazówki, jak obliczyć koszt remontu mieszkania oraz szacunki, jaki budżet musisz przygotować, aby wykończyć lub wyremontować lokal.