text.skipToContent text.skipToNavigation

Wnętrzarska podróż do Wenecji

Wyjątkowa atmosfera Wenecji od wieków kusi zakochanych, którzy tłumnie, szczególnie w okresie Walentynek, przybywają tu, aby spędzić czas tylko we dwoje. Własne „miasto miłości”, które będzie cieszyć oczy przez cały rok, można także odtworzyć, aranżując dom w stylu weneckim. Ważne, aby wybrać z niego te elementy, które szczerze pokochamy. W takim miejscu celebrowanie miłości okaże się wyjątkowe. Od wieków miasto to odwiedzają zakochani z całego świata. Nie ma ulic, a słynie z malowniczych kanałów, po wodach których suną dostojnie gondole. Zasiadając w tym nietypowym i niemal jedynym w tym miejscu środku transportu, przed oczami rozpościera się iście romantyczna sceneria – można podziwiać niepowtarzalne widoki i cuda architektury, jak chociażby słynny „Most Westchnień”. To po nim niegdyś kroczyli skazańcy do więziennych krat, wzdychając po cichu za wybrankami swego serca, z którymi na zawsze przyszło im się rozstać. Wenecja – okrzyknięta miastem idealnym do celebrowania miłości inspiruje do dziś poetów, muzyków, a także… projektantów wnętrz.

Magnat Style Perla Sabbia Perła PS 2,5l + PB P23 20ml

Rodem z romantycznej Wenecji

Ten wyjątkowy klimat miasta zakochanych można z łatwością przenieść do własnego domu, wystarczy tylko zaczerpnąć kilka naszym zdaniem najciekawszych inspiracji z podstawowych wyznaczników stylu weneckiego. Pamiętajmy, że bazuje on przede wszystkim na głębokiej kolorystyce, a więc na ścianach mogą pojawić się ciemne, czereśniowe czerwienie w stylu „Namiętnego Karnelianu” z kolekcji farb MAGNAT CERAMIC, wyciszone żółcienie niczym „Miodowy Amber”, rozmyte niebieskości na wzór „Naturalnego Turkusu”, a nawet odcienie terakoty czy dostojnego fioletu. Jeśli jednak nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak intensywnego wymalowania, to mocne barwy możemy z powodzeniem wykorzystać w dodatkach, np. tapicerowanych pikowanych meblach.

Przykład demonstracyjny

Treść dla przykładu Wnętrzarska podróż do Wenecji z treścią i zdjęciem z tekstem 1
Sznyt glamour jest tu jak najbardziej na miejscu. Świat należy jednak do odważnych – jak słyszymy w znanym porzekadle, a więc w kwestii wyboru wiodącej tonacji farby warto wykazać się śmiałością – z pewnością to zaprocentuje. Obok nasyconych barwnych akcentów na ścianach, mogą pojawić się na nich ponadto świetliste struktury dekoracyjne, np. z serii MAGANAT Style – dostępne w wielu rodzajach i kolorach, które urozmaicą wygląd wnętrza. Zwróćmy szczególną uwagę na „Stiuk Wenecki” – jego wykończenie przypomina fakturę naturalnego marmuru. Błyszcząca powierzchnia stiukowa w efektowny sposób ozdobi pomieszczenie, dodając mu wyrazistego charakteru. Jeśli mamy doświadczenie w zakresie aplikacji struktur możemy spróbować położyć ją samodzielnie, stosując się do wytycznych producenta (korzystając na przykład ze wskazówek zawartych w filmie instruktażowym MAGNAT). Jeśli nie, warto skorzystać z pomocy doświadczonego fachowca. Każdy, kto chociaż raz pojechał do Wenecji bądź zachwycił się fotografiami obrazującymi to klimatyczne, malownicze miasto, zapewne choć przez chwilę pomyślał o tym, aby również we własnym M móc otaczać się pięknymi przedmiotami niczym z pałacu dożów. Jest to jak najbardziej osiągalne! A więc jeśli przemalowanie ścian mamy już za sobą, pomyślmy o ciekawych dodatkach w duchu eklektyzmu. Warto wybrać się na tzw. targ staroci, gdzie wyszukiwanie dekoracyjnych „perełek” sprawi nam z pewnością wiele radości. Stylowe krzesła do jadalni, elegancki zdobny parawan do sypialni czy finezyjny zestaw wypoczynkowy do salonu – takie odrestaurowane cudeńka wniosą do wnętrza wielowymiarowość poprzez niepowtarzalne historie w nich zawarte. Z antykami warto dodatkowo zestawić nowoczesne w designie meble, aranżacja zyska wówczas na oryginalności.

Sztuka dekoracji

W pomieszczeniach na styl wenecki nie może zabraknąć ponadto misternych żyrandoli, świeczników, lamp, luster oraz szklanych dekoracji niczym z Murano, gdzie sztuka szklarska została dopracowana do perfekcji. Sprawdzą się również metaliczne akcenty. Wenecja, niegdyś jedna z największych potęg morskich i handlowych Morza Śródziemnego, dziś stała się poniekąd metaforą romantycznej miłości. Zamiast jednak, w tłumie turystów, udać się do miasteczka znajdującego się na północy Włoch, warto rozważyć przearanżowanie domu na styl wenecki. Dzięki temu walentynkowa kolacja przy świecach zyska niepowtarzalną oprawę i nawet szkoda nie będzie widoku na zatłoczony Canale Grande.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    Styl i elegancja - kolor szmaragdowy we wnętrzach

    Szmaragd to kolor, którego odcień waha się od cyjanu po zieleń butelkową. Ten luksusowy odcień kojarzący się z klejnotem zawsze był w kręgu zainteresowania wyznaczających trendy, a jego oddziaływanie nie wydaje się słabnąć. Szmaragd symbolizuje bogactwo, wyrafinowanie, klasę i dobrobyt. Będąc powszechnie atrakcyjną barwą, łatwo odnajduje się zarówno w modzie jak i aranżacji wnętrz. Pasuje do każdego pomieszczenia i stylu. Przyjrzyj się kilku pomysłom, jak możesz wprowadzić ten piękny odcień zieleni zmieszanej z błękitem do swojego domu.

    dalej
  • Inspiracja

    Styl prowansalski. 3 pomysły na oryginalne dekoracje ścian

    Styl prowansalski jest odbiciem charakteru regionu w południowo-wschodniej Francji, pokrytego polami lawendy i usianego wiejskimi, skąpanymi w słońcu posiadłościami. Ten kawałek świata jest tak niesamowity, że był inspiracją dla wielu wybitnych artystów: pisarzy i malarzy. Nazwa stylu nawiązuje do ducha prowincjonalnej Prowansji, do tamtejszej wygody i osobliwej prostoty. Te cechy stały się również głównymi zaletami tego stylu. Styl prowansalski pięknie prezentuje się w harmonizujących ze sobą okazałych willach i rezydencjach południowej Francji. Jednak wystarczy znać wytyczne, które pozwolą stworzyć bardzo przytulne wnętrza w tym stylu, by przenieść ten ciepły, sentymentalny kawałek Europy nawet na niewielką powierzchnię w mieszkaniu w mieście. Jak każdy nurt we wnętrzarstwie i ten ma swoje własne cechy obligatoryjne, gdzie każdy szczegół odgrywa wyjątkową rolę. Należy wziąć pod uwagę wiele detali, ostrożnie je dobierając. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolorystykę. Ściany i sufity są często w jasnych, pastelowych kolorach, głównie białe. Stosuje się „szorstkie” tynki lub naturalne drewno. Użyte materiały to również bardzo ważny szczegół. Meble muszą być wykonane z drewna i malowane w jasnych lub jaskrawych kolorach łąk, błękitów, lawendy i turkusu. To co mocno wpisuje się w ramy Prowansji to stare rzeczy i meble. Jeśli nie masz okazji takich kupić, efekt postarzenia możesz osiągnąć własnoręcznie. Najważniejsze jest to, aby przedmioty wydawały się mieć zaklętą w sobie historię, by wyglądały na nadgryzione zębem czasu. Należy unikać eleganckich i nowoczesnych dodatków, ponieważ główną ideą jest, aby osiągnąć efekt rustykalnego, prostego życia.

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść