Surowa cegła na ścianie to prawdziwy hit w aranżacji kuchennych wnętrz. Jest odpowiednia zarówno do małych jak i przestronnych pomieszczeń. Ten trwały i niezwykle dekoracyjny materiał podnosi walory estetyczne przestrzeni. Zobacz, jakie kolor ścian pasuje do czerwonej cegły w kuchni.
Cegła na ścianie w kuchni – tysiące możliwości
Czerwona cegła w kuchni to dobry pomysł na uzupełnienie projektu m.in. w stylu industrialnym, retro, ale także kuchni minimalistycznych i utrzymanych w prostym, geometrycznym tonie. Cegła pięknie współgra także z kuchennymi meblami na wysoki połysk, futurystycznym wyposażeniem czy stalowymi oraz aluminiowymi urządzeniami do przygotowywania posiłków. Możesz ją wykorzystać, urządzając kuchnię romantyczną, użyć jako tło dla czarno-białych fotografii lub połączyć ze ścianą pomalowaną farbą tablicową, idealną do codziennych zapisków i notatek.
PORADA
Z czym jeszcze połączyć kamień na ścianie? Cegła to dobry wybór dla miłośników staroci, stylu retro i zabytkowych, drewnianych mebli. Posiadasz palisandrowe szafki i komody? Chcesz zawiesić na ścianie półki z ciemnego, hebanowego drewna? A może wykorzystać rodowy stół, który stanie się centrum pomieszczenia? Czerwona cegła podkreśli ich wybarwienie oraz naturalny rysunek słojów, sęków i włókien. Możesz również wybrać rustykalną zabudowę z rzeźbionymi i przeszklonymi frontami i krzesła z ażurowymi oparciami. Chcąc uzupełnić aranżację, na podłodze połóż retro dywan. Na stole ustaw zastawę z barwionej porcelany i ceramiczny wazon z bukietem kwiatów, a nad nim zawieś miedziane lampy. Na ceglanej ścianie powieś natomiast najczęściej używane akcesoria – miedziane patelnie, rondle oraz chochle czy łyżki, a na blacie ustaw metalowe puszki i drewniany chlebak. Nutę nowoczesności wprowadzisz za pomocą lodówki w nieoczywistym czerwonym kolorze.
Ściana z cegły w kuchni. Jaki kolor ścian do czerwonej cegły pasuje najlepiej?
B5 Czysta Biel
B19 Ulewny Radonit
Jaki kolor do czerwonej cegły?
Cegła i trawertyn
Trawertyn nadaje się do użytku wewnętrznego. Jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji, bez trudu zmyjesz z niego resztki jedzenia, plamy po sosie czy czerwonym winie. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki naturalnemu pochodzeniu pozwala ścianie oddychać i jest bezpieczny dla domowników. To ciekawa, dekoracyjna alternatywa dla prostych, gładkich ścian kuchennych.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Mała kuchnia w stylu loft - 6 praktycznych porad aranżacyjnych
Styl loftowy łączy w sobie minimalizm, elementy industrialne oraz cechy stylu rustykalnego. Współgra z nowoczesnością, jednocześnie nawiązując do pofabrycznych przestrzeni. Charakteryzuje się lekkością oraz harmonią i pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Zobacz nasze inspiracje małej kuchni w stylu loft.
-
Inspiracja
Salon w stylu loft - 5 pomysłów na industrialny wystrój
Loftem nazywamy nowoczesne miejskie wnętrza z dużą ilością otwartej przestrzeni. Styl loft charakteryzuje się przemysłowym, pofabrycznym wystrojem. Mamy tu wysokie sufity, odsłonięte belki konstrukcyjne i stalowe rury, ściany z surowej cegły, beton czy cementową posadzkę. Zobacz jak wprowadzić styl loftowy do salonu.