text.skipToContent text.skipToNavigation

Ściana z cegły w kuchni. Jaki kolor ścian do czerwonej cegły pasuje najlepiej?

Surowa cegła na ścianie to prawdziwy hit w aranżacji kuchennych wnętrz. Jest odpowiednia zarówno do małych jak i przestronnych pomieszczeń. Ten trwały i niezwykle dekoracyjny materiał podnosi walory estetyczne przestrzeni. Zobacz, jakie kolor ścian pasuje do czerwonej cegły w kuchni.

Cegła na ścianie w kuchni – tysiące możliwości

Przez swoją różnorodność cegła sprawdza się w bardzo wielu aranżacjach. Może być jednolita kolorystycznie i gładka w dotyku, czerwona lub w odcieniach szarości, brązu, rudości i czerni, lub też wielobarwna, celowo postarzana, przypominająca ściany z dawnych kamienic. Może być chropowata, szorstka, niczym odkryta z gruzów po latach, zupełnie przypadkiem, przy okazji renowacji wiekowego budynku. 
Czerwona cegła w kuchni to dobry pomysł na uzupełnienie projektu m.in. w stylu industrialnym, retro, ale także kuchni minimalistycznych i utrzymanych w prostym, geometrycznym tonie. Cegła pięknie współgra także z kuchennymi meblami na wysoki połysk, futurystycznym wyposażeniem czy stalowymi oraz aluminiowymi urządzeniami do przygotowywania posiłków. Możesz ją wykorzystać, urządzając kuchnię romantyczną, użyć jako tło dla czarno-białych fotografii lub połączyć ze ścianą pomalowaną farbą tablicową, idealną do codziennych zapisków i notatek.
MAGNAT Cer KŁ stalowy hematyt B11 2,5L

Ściana z cegły w kuchni. Jaki kolor ścian do czerwonej cegły pasuje najlepiej? - szczeg 1

MAGNAT Cer KŁ stalowy hematyt B11 2,5L

134,99 zł

MAGNAT CERAMIC Kuchnia, Łazienka to ceramiczna farba tworząca powłoki o hydrofobowych właściwościach, która polecana jest szczególnie do dekoracyjno­ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń narażonych na okresowo zwiększające się zawilgocenie

PORADA

Z czym jeszcze połączyć kamień na ścianie? Cegła to dobry wybór dla miłośników staroci, stylu retro i zabytkowych, drewnianych mebli. Posiadasz palisandrowe szafki i komody? Chcesz zawiesić na ścianie półki z ciemnego, hebanowego drewna? A może wykorzystać rodowy stół, który stanie się centrum pomieszczenia? Czerwona cegła podkreśli ich wybarwienie oraz naturalny rysunek słojów, sęków i włókien. Możesz również wybrać rustykalną zabudowę z rzeźbionymi i przeszklonymi frontami i krzesła z ażurowymi oparciami. Chcąc uzupełnić aranżację, na podłodze połóż retro dywan. Na stole ustaw zastawę z barwionej porcelany i ceramiczny wazon z bukietem kwiatów, a nad nim zawieś miedziane lampy. Na ceglanej ścianie powieś natomiast najczęściej używane akcesoria – miedziane patelnie, rondle oraz chochle czy łyżki, a na blacie ustaw metalowe puszki i drewniany chlebak. Nutę nowoczesności wprowadzisz za pomocą lodówki w nieoczywistym czerwonym kolorze.

Ściana z cegły w kuchni. Jaki kolor ścian do czerwonej cegły pasuje najlepiej?

Czy czerwona cegła w kuchni, w której ściany są pomalowane na biało to dobre rozwiązanie? Oczywiście! Czerwono-biały zestaw kolorystyczny będzie idealnie współgrał z drewnianą lub kamienną podłogą zarówno w kolorze czarnym, jak i odcieniach brązu czy bieli. Szukając odpowiedniej farby do pomalowania ścian, sięgnij po lateksowe farby z oferty MAGNAT Ceramic Care Kitchen&Bathroom. Produkt ten tworzy powłoki o hydrofobowych i oleofobowych właściwościach i polecany jest do pomieszczeń narażonych na okresowe działanie wilgoci i kondensację pary wodnej, jak kuchnie czy łazienki. Farba cechuje się powłoką odporną na wilgoć, rozwój grzybów i pleśni. Odporna jest także na zmywanie i szorowanie. Do swojej kuchni z cegłą możesz wybrać farbę w odcieniu bieli: B5 Czysta Biel lub B6 Śnieżny Agat.

B5 Czysta Biel

B19 Ulewny Radonit

Jaki kolor do czerwonej cegły?

Jaki kolor ścian wybrać do czerwonej cegły, oprócz bieli? Masz wiele możliwości. Z cegłą dobrze komponuje się również czerń, rozmaite tonacje szarości i ciemnego brązu. Jeśli marzysz o tym, by nieco poeksperymentować, możesz wybrać butelkową zieleń, głęboki lazurowy kolor lub nieco połyskujące powierzchnie z domieszką drobinek metalu. 

Cegła i trawertyn

Ciekawa faktura cegły zachęca do tego, by w jej pobliżu pojawiła się inna powierzchnia z oryginalną strukturą. W tym celu do pokrycia ścian wybierz produkt strukturalny, np. drobnoziarnisty tynk mineralny MAGNAT Style Trawertyn wyprodukowany jest na bazie spoiwa wapiennego. Dzięki odpowiedniej aplikacji uzyskasz efekt naturalnego, nieco chropowatego kamienia ze wgłębieniami, wżerami i ubytkami, do złudzenia przypominającego trawertyn. Możesz nim pokryć fragment ściany, detale architektoniczne, a nawet całe pomieszczenie. To praktyczne i eleganckie wykończenie z cegłą stworzy niebanalną kompozycję, która doda pomieszczeniu szlachetności. 
Trawertyn nadaje się do użytku wewnętrznego. Jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji, bez trudu zmyjesz z niego resztki jedzenia, plamy po sosie czy czerwonym winie. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki naturalnemu pochodzeniu pozwala ścianie oddychać i jest bezpieczny dla domowników. To ciekawa, dekoracyjna alternatywa dla prostych, gładkich ścian kuchennych.

Produkt z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE TRAWERTYN

150,98 zł

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny zapewniający trwałe wykończenie powłoki i oddychanie ścian. Dzięki recepturze opartej na bazie spoiwa wapiennego struktura jest odporna na działanie bakterii i grzybów. Odpowiednia aplikacja pozwala odwzorować naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Przeznaczony do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń i do zdobienia detali architektonicznych. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Trawertyn, MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • B9.png

    Inspiracja

    Mała kuchnia w stylu loft - 6 praktycznych porad aranżacyjnych

    Styl loftowy łączy w sobie minimalizm, elementy industrialne oraz cechy stylu rustykalnego. Współgra z nowoczesnością, jednocześnie nawiązując do pofabrycznych przestrzeni. Charakteryzuje się lekkością oraz harmonią i pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Zobacz nasze inspiracje małej kuchni w stylu loft.

    dalej
  • Szary salon styl loftowy C29 Szary Piryt.jpg

    Inspiracja

    Salon w stylu loft - 5 pomysłów na industrialny wystrój

    Loftem nazywamy nowoczesne miejskie wnętrza z dużą ilością otwartej przestrzeni. Styl loft charakteryzuje się przemysłowym, pofabrycznym wystrojem. Mamy tu wysokie sufity, odsłonięte belki konstrukcyjne i stalowe rury, ściany z surowej cegły, beton czy cementową posadzkę. Zobacz jak wprowadzić styl loftowy do salonu.

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść