Styl glamour
Nowoczesny salon z kuchnią z elementami glamour
Chcąc wprowadzić styl glamour do salonu połączonego z kuchnią, już na etapie projektu uwzględnij kilka charakterystycznych elementów, które zbliżą Cię do wytwornej elegancji. Musisz jednak uważać, ponieważ dosyć łatwo możesz przekroczyć cienką granicę między dobrym smakiem a kiczem. Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę, urządzając salon z kuchnią w nurcie glamour.
• połysk i blask – w wnętrzu w styl glamour nie może zabraknąć metalicznych (złotych, srebrnych, chromowanych, niklowanych czy mosiężnych) elementów, połyskujących powierzchni, luster, szklanych blatów i przeszklonych frontów szafek, które odbijają i rozpraszają światło
• fantazyjne i niebanalne formy – sięgaj po finezyjne wyposażenie, które nawiązuje do teatralnych scenografii. Pikowane sofy, ławy i pufy zdobione guzikami i ćwiekami, meble vintage, szezlongi, barokowe fotele, krzesła tapicerowane welurem, aksamitem i imitacją skóry, te o ludwikowskich kształtach, ławy wsparte na stylowych nogach czy mosiężne, designerskie wózki barowe. W nowoczesnej odsłonie stylu glamour możesz je łączyć z gładkimi powierzchniami wyposażenia o prostych formach i liniach, np. minimalistycznej zabudowy kuchennej
• niebanalne oświetlenie – typowe dla stylu glamour są złote i srebrne żyrandole imitujące pałacowe ample, wykończone kaskadami kryształów, dekoracyjne wiszące lampy, plafony i kinkiety, a także ozdobne świeczniki – każdy z tych przedmiotów powinien być pozłacany, posrebrzany lub wykonany z tworzywa, które bez przeszkód odbija światło, dodatkowo roztaczając blask
• granitowe i marmurowe powierzchnie – granitowe i marmurowe podłogi, ściany czy kuchenne blaty podkreślają luksusowy charakter wnętrz w stylu glamour. Do pokrycia fragmentu ściany możesz użyć produktu Marmur Klasyczny MAGNAT Style, który doskonale imituje naturalny kamień z jego charakterystycznymi przebarwieniami.
• wyjątkowe dodatki – Twoje wnętrze w stylu glamour powinno być ozdobione przedmiotami, które kojarzą się z prestiżem. Jeśli lustra, to w lśniących, zdobionych ramach. Sięgnij po misy z masy perłowej i zadbaj o to, aby wyposażenie wykończone było imitacją skóry i futra. Doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji będą poduszki dekoracyjne z nadrukiem dzikich zwierząt, aksamitne zasłony, jedwabne dywany, szklane i kryształowe wazony czy obrazy na ścianach. W kuchni glamour nie może natomiast zabraknąć stylizowanej baterii kuchennej.
• Charakterystyczna paleta kolorystyczna – w stylu glamour króluje klasyczne zestawienie biel z czernią. Jednak łączy się ją również z odcieniami szarości, kremu oraz pastelami, jak mięta czy pudrowy róż. Chcąc dodać wnętrzu klasy i elegancji, a także nawiązać do królewskich komnat dopełniając jasne wnętrze wybieraj szmaragd, butelkową zieleń, turkus, głęboki granat, mocną czerwień, fuksję, fiolet i antracyt. Nie przesadzaj jednak z kolorami. Jeden lub dwa intensywne detale wystarczą, by aranżacja nabrała wymarzonego charakteru.
Czy salon w bloku może być glamour?
Czytając spis cech charakteryzujących styl glamour, może się wydawać, że pasuje on jedynie do wielkich apartamentów czy dużych domów jednorodzinnych. Jednak z powodzeniem możesz urządzić salon glamour w mieszkaniu w bloku.
Jak to zrobić? Spróbuj zainspirować się naszą realizacją. Ściany pomaluj farbą MAGNAT Ceramic C70 Surowy Hematyt, dzięki czemu uzyskasz powłokę malarską nie tylko o pięknym szarym kolorze, ale również trwałą oraz odporną na plamy, a także zmywanie, szorowanie na mokro i intensywne użytkowanie. Ciekawą dekoracją powierzchni będzie klasyczna gipsowa sztukateria oraz białe listwy podłogowe.
Szarość zestaw z wyposażeniem wykonanym z pozłacanej stali. Proste regały, stoliki oraz pikowana sofa tapicerowana granatowym pluszem wystarczą. Do tkaniny obiciowej mebla pasuje również granatowa donica oraz piękny stylowy pozłacany budzik z granatową tarczą. Aranżację dopełnij pozłacanymi i posrebrzanymi dekoracjami. Na ścianie zawieś piękne lustro oprawione w złotą ramę udającą słońce, a w rogu pokoju ustaw gustowną szklaną lampę z połyskującym abażurem. Pięknym uzupełnieniem tego wystroju będą białe gładkie firany i długie zasłony w stalowym kolorze.
C70 Surowy Hematyt
PORADA
Nawet na bardzo małej powierzchni Twój salon z kuchnią glamour mogą wyglądać zachwycająco. Pomieszczenie to optycznie powiększysz, jeśli pokryjesz jedną ze ścian taflami lustra, tworząc iluzję głębi. Wzmocnisz ten efekt, jeśli pomalujesz wnętrze na jasny kolor, np. farbą MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B8 Przejrzysty Kalcyt oraz wybierzesz zabudowę kuchenną o białych, gładkich połyskujących frontach. Powierzchnie te odbiją światło, rozjaśniając wnętrze i sprawią wrażenie bardziej przestronnego wnętrza.
Mały, nowoczesny salon z kuchnią w stylu glamour
Marmurowa podłoga i marmurowe wykończenie ściany nad blatem kuchennym, gipsowe sztukaterie, dekoracyjne listwy podłogowe i sufitowe podkreślą elegancki i wyrafinowany charakter wnętrza, nawiązując do ponadczasowej klasyki. Jeśli zechcesz tu wprowadzić delikatny akcent kolorystyczny, wybierz błękitne poduszki w ciekawy biały wzór geometryczny oraz wazony na kwiaty w kolorze pudrowego różu.
Salon z kuchnią z stylu glamour to wyzwanie, którego warto się podjąć, ponieważ efekt końcowy może być oszałamiający. Chcesz się poczuć jak gwiazda filmowa lat 50.? Wprowadź do swoich wnętrz klasę, szyk, elegancję, wyrafinowanie, blichtr i teatralny szyk.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Kuchnia w stylu nowojorskim - inspiracje i porady
Fascynuje cię wielkomiejski styl apartamentów na Manhattanie? Pragniesz przenieść choć jego cząstkę do swego polskiego domu? Urządź swoją kuchnię w stylu nowojorskim i podczas przyrządzania posiłków ciesz się duchem tętniącej życiem metropolii. Jak wprowadzić do wnętrza nowojorską ponadczasową elegancję?
-
Inspiracja
Stylowa kuchnia w stylu angielskim - najciekawsze inspiracje
Kuchnia w stylu angielskim zachwyca surową elegancją, klasycznym luksusem, wyposażeniem wykonanym z surowców wysokiej jakości i dużą ilością dekoracji. Decydując się na tę stylistykę wnętrz wybierasz dobry smak i gwarancję wyrafinowanej przestrzeni. Zobacz, jak urządzić kuchnię w stylu angielskim.