Malowanie wysokich pomieszczeń to wyzwanie z dwóch względów: po pierwsze istotne jest osiągnięcie wrażenia przytulności i optyczne obniżenie sufitu, z drugiej: malowanie 5 m ścian może przysparzać techniczne trudności. Jak pomalować wysokie ściany, jak pomalować wysoki sufit? To pytanie, na które dziś odpowiadamy.
1. Obniżenie zbyt wysokiego sufitu
W wysokich pomieszczeniach najważniejsze jest zniwelowanie efektu studni, optyczne obniżenie sufitu i sprawienie, że przestrzeń wyda się szersza. Najprostszą metodą na korekcję wnętrza jest pomalowanie sufitu o kilka tonów ciemniejszy odcień, niż wewnętrzne ściany. W tym celu można zastosować farbę w odcieniu Stylowy Antracyt (C54), a resztę pomieszczenia pomalować farbą Jaspis Picasso (C53) z kolekcji produktów ceramicznych marki Magnat. Jeśli ciemne szarości wydają Ci się zbyt smutne, z takim samym powodzeniem możesz zastosować gamę brązów, chociażby Kawowy Onyks (C12) oraz Delikatny Bronzyt (C9).
C2 Aksamitny Agat
2. Poszerzanie wnętrza
3. Ciemna góra, ciemny dół
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
3 pomysły na salon z cegłą na ścianie - oryginalne aranżacje
Salon z cegłą na ścianie to wizja mocnej, bezpretensjonalnej aranżacji. Cegła, zwłaszcza czerwona, to surowy, ale wdzięczny materiał budulcowy i dekoracyjny. Kiedyś stosowana na zewnątrz, dziś często trafia „na salony”.
-
Inspiracja
Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji
Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.