Kolor łososiowy powstaje z połączenia barwy różowej z pomarańczową. W zależności od proporcji tych dwóch składników uzyskujemy cały wachlarz jego odcieni – od pomarańczy delikatnie muśniętej różem po ton bliski koralowi. Zobacz, jak kolor łososiowy prezentuje się na ścianie i z jakimi innymi barwami możesz go połączyć. Łosoś nie jest barwą neutralną, nawet w swoich najjaśniejszych tonach, dlatego miłośnicy bezpiecznych rozwiązań używają go raczej w formie akcentu. Ma on w sobie jednak duży ładunek pozytywnej energii i wprawia w dobry nastrój, zachęcając do działania, więc naprawdę warto pomalować nim całe ściany. Wiadomo jednak, że co za dużo to niezdrowo, zatem chcąc uniknąć efektu przytłoczenia, należy zestawić go z innymi barwami.
Jaki kolor pasuje do łososiowych ścian?
- błękitem
- granatem
- zielenią
- turkusem
- seledynem
- bielą
- szarością
Jeśli zdecydujesz się na kolor łososiowy na ścianie, to wyposażenie w wyżej wymienionych barwach lekko je wygasi. Spójrz jak elegancko może wyglądać przestrzeń, w której ściany pokryto farbą MAGNAT CERAMIC C2 Aksamitny Agat i zestawiono je z różnymi odcieniami szarości. Zrobiło się nowocześnie i elegancko, a żywe zielone rośliny dodały wnętrzu świeżości.
Z czym łączyć kolor łososiowy?
Załóżmy, że zdecydowałeś się już na kolor łososiowy. Jakie dodatki stworzą z nim spójną przestrzeń? Doskonale komponuje się z drewnem i miękkimi tkaninami, co w rezultacie pozwoli uzyskać naprawdę przytulny pokój. Zwróć uwagę, jak ten sam kolor farby, co w poprzedniej inspiracji, MAGNAT CERAMIC C2 Aksamitny Agat, nadał zupełnie innego charakteru przestrzeni, gdy wprowadziliśmy odcienie granatu, bieli i jasnego drewna.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C2 aksamitny agat
C2 aksamitny agat
Subtelna kolorystyka sypialni
Kolor łososiowy w sypialni? Dlaczego nie. Zwłaszcza gdy lubisz bawić się pastelami. Spróbuj pomalować jedną ścianę z łóżkiem farbą MAGNAT CERAMIC CARE A25 Szampański Agat, inne zaś na biało. Na takim tle doskonale będą wyglądały pudrowe, brzoskwiniowe, kremowe, szare i zielone akcenty. W połączeniu z jasnym drewnem, wikliną, lnem, miękkością poduch i żywymi roślinami stworzą lekką i przytulną strefę snu i relaksu.
Łososiowy kolor na ścianie – dopełnienie stylu boho
Ściany w pokoju dziecka
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach
Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.
-
Inspiracja
Klasyczne wnętrza w stylu kolonialnym
Z jednej strony purytańska prostota, z drugiej – tęsknota za wolnością i egzotycznymi podróżami. Styl kolonialny nadal pozostaje jedną z najbardziej inspirujących tendencji. Styl kolonialny to zaskakujący, a jednocześnie niezwykle udany mariaż wysmakowanej klasyki i egzotycznych akcentów. Wywodzi się z XIX wieku, z czasów podbojów brytyjskich kolonizatorów na ziemiach afrykańskich i azjatyckich. Brytyjczycy chętnie podpatrywali, jak mieszkają rdzenni mieszkańcy zdobywanych ziem, a najciekawsze elementy ich kultury adaptowali do wiktoriańskich tradycji w sposobie noszenia się czy urządzania wnętrz. Dzięki nim indyjskie i afrykańskie rękodzieło stało się obiektem pożądania dobrze sytuowanych mieszczan w centrum Londynu, a w brytyjskich domach, obok solidnych mebli o purytańskim charakterze, pojawiły się łóżka z baldachimem. Mimo upływu czasu moda na styl kolonialny nadal nie ma sobie równych.