text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolor łososiowy − pomysły na aranżacje z kolorem łososiowym

Łososiowe ściany wyglądają świeżo i modnie. Nadają wnętrzom przytulny charakter i ocieplają je. Co warto wiedzieć o łososiowym kolorze ścian? Sprawdź nasze podpowiedzi oraz inspiracje na kolor łososiowy z farbami MAGNAT.

Kolor łososiowy łączy w sobie tony pomarańczowe i różowe. Może mieć różne oblicza — cieplejsze i chłodniejsze, bardziej pastelowe oraz intensywne. Choć łososiowy jest uznawany za kolor dosyć trudny w aranżacji wnętrz, w odpowiednim towarzystwie łososiowe ściany prezentują się fantastycznie.

W artykule przybliżymy, czym wyróżnia się kolor łososiowy oraz jak wpływa na emocje i samopoczucie człowieka. Podpowiemy, jaki kolor zasłon do łososiowych ścian, jakie dodatki i meble dobrać. Doradzimy też, gdzie szukać koloru łososiowego w farbach MAGNAT.

Magnat KLove KL36 prażony migdał 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat KLove KL36 prażony migdał 2,5L

C26 koralowa laguna

Co symbolizuje kolor łososiowy?

Łososiowy kolor znajduje się gdzieś pomiędzy soczystą pomarańczą a delikatnym różem. Bywa mocny, intensywny, prawie neonowy (gdy kolory mają w sobie mało bieli) lub subtelny, stonowany, delikatny i zgaszony. Może być bardziej różowy lub bardziej brzoskwiniowy – w zależności od tego, którego koloru jest w nim więcej.

Kolor łososiowy jest bardzo podobny do takich odcieni jak brzoskwiniowy, morelowy i koralowy. Jak je od siebie rozróżnić? Koralowa barwa mocniej wpada w czerwień, brzoskwiniowa i morelowa – w pomarańcz. Pamiętaj jednak, że to tylko nazwy, a subiektywne postrzeganie koloru może się różnić u każdej osoby.

Z czym kojarzy się kolor łososiowy? To kolor optymizmu i radości. Poprawia humor i wprowadza wesoły nastrój. Jako barwa z gamy oranżów dodaje energii i motywuje do działania. Często jest także wybierany jako kolor symbolizujący wiosnę, nową energię, nadzieję.

Jeśli postawisz na pastelową odsłonę koloru łososiowego (na ścianach czy w dodatkach), stworzysz z kolei atmosferę łagodności, spokoju, ukojenia, dobrego nastroju. Pastelowy łososiowy daje uczucie lekkości i świeżości, a przy tym kojarzy się z miłością, romantyzmem, także przyjaźnią.

Kolor łososiowy we wnętrzach — jak stworzyć efektowną przestrzeń?

Kolor łososiowy jest bardzo chętnie stosowany przez architektów wnętrz i lubiany przez wielu inwestorów. W 2019 roku soczysty łososiowy odcień Living Coral został nawet ogłoszony kolorem roku według Instytutu Pantone.

W jakich stylach aranżacji kolor łososiowy sprawdzi się najbardziej? Oto nasze rekomendacje:

  • Styl boho: przytulny, ciepły, pastelowy kolor łososiowy doskonale współgra ze swobodnym i optymistycznym stylem boho. Pasuje do drewna, plecionek, etnicznych wzorów i ciepłych kolorów stylu bohemian. Możesz go w tym wydaniu łączyć z innymi ciepłymi odcieniami jak malinowy, terakota, koralowy, nawet bordo lub zgasić subtelnymi szarościami.

  • Styl modern classic: łososiowe ściany i dodatki dobrze łączą się z unowocześnioną klasyką. Co powiesz, by pomalować tak ścianę z delikatną sztukaterią? Albo zestawić łososiowy kolor na ścianie z ryflowanymi meblami czy frezowaną zabudową? Możliwości jest mnóstwo.

  • Styl industrialny: choć łososiowy nie kojarzy się z loftami, w rzeczywistości będzie doskonałym tłem dla industrialnych mebli, betonu, kamienia, szkła. Stworzy piękny duet z miedzią i powierzchniami wyglądającymi jak skorodowany metal. Pasuje również do stali malowanej na kolor czarny czy chromu.

Oprócz tego style aranżacji, które pasują do łosiowego koloru to także styl art deco we wnętrzach oraz styl shabby chic.

Jaki kolor pasuje do łososiowych ścian? Sprawdź nasze inspiracje na łososiowy odcień ścian w salonie, kuchni, łazience i sypialni.

C64 czarujący kwarc

Kolor łososiowy w salonie

Salon z łososiowymi ścianami może być urządzony minimalistycznie lub wręcz przeciwnie — zachwycać zestawieniami kolorów i ozdobnymi meblami. Miłośnikom maksymalizmu spodoba się na pewno ten salon ze ścianą pomalowaną farbą MAGNAT Ceramic w kolorze C64 Czarujący Kwarc.

Elegancka łososiowa ściana to znakomite tło dla sofy w kolorze zgaszonego turkusu. Dobrano do niego mały, drewniany stolik kawowy oraz prosty dywan w ciepłych odcieniach. Całość dopełniają zielone kwiaty oraz odpowiadające kolorowi kanapy wazony. 

Kolor łososiowy w kuchni

Łososiowy kolor ścian, a także innych elementów wyposażenia jak meble, płytki czy dodatki bardzo dobrze sprawdza się w kuchni. Pobudza apetyt i kojarzy się z celebrowaniem miłych chwil przy dobrym jedzeniu oraz z radością życia. Właśnie z tego powodu łososiowy kolor często spotkać można w restauracjach czy kawiarniach.

Nasza propozycja na kolor łososiowy w kuchni to wnętrze w stylu retro, np. w klimacie lat 50. Czego nie może zabraknąć w takiej aranżacji kuchni? Wybierz szafki kuchenne w klimacie retro, z frezowaniami i uchwytami vintage. Dobierz do tego AGD w stylu retro tak jak pokazana na zdjęciu lodówka. Całość złagodź ciepłym drewnianym blatem.

Zrezygnuj też z części wiszących szafek i zamiast wykańczać ścianę płytkami, pomaluj je łososiową farbą. Podpowiadamy, że może być to farba MAGNAT Ceramic Kuchnia, Łazienka i kolor jak np. B4 Górski Opal.

B4 górski opal

B5 czysta biel

Kolor łososiowy w łazience

Łososiowy kolor znakomicie sprawdza się w łazience. Podpowiadamy jednak, aby postawić na ten odcień w dodatkach, a ściany pozostawić w barwie neutralnej, np. w bieli. Dobry pomysł to farba MAGNAT Ceramic Kuchnia, Łazienka w odcieniu B5 Czysta Biel, a do tego łososiowa wanna i nawiązujące do stylu retro małe płytki.

Kolor łososiowy w sypialni

Ostatnia inspiracja to kolor łososiowy w sypialni. W tym pomieszczeniu należy z nim uważać. Powinien być jasny, pastelowy, mocno zgaszony. Jeśli będzie zbyt intensywny, sprawi, że mieszkańcy będą pobudzeni i zmęczeni, a sypialnia powinna być królestwem spokoju.

Nasza propozycja to pełna harmonii sypialnia boho z jedną ścianą pomalowaną farbą MAGNAT Ceramic w kolorze C25 Wyszukany Aragonit. Pozostałe ściany najlepiej pozostaw w bieli.

C25 wyszukany aragonit

Dodatki i meble w kolorze łososiowy — trendy i inspiracje

Czy kolor łososiowy to dobry pomysł na meble? Tak, pod warunkiem że będzie to jeden mebel, np. fotel uszak, a pozostałe meble pozostawisz w odcieniach neutralnych jak biel czy drewno. W nadmiarze łososiowe meble wywołuję zmęczenie.

Możesz natomiast poszaleć z łososiowymi dekoracjami. Zasłony w tym kolorze prezentują się świetnie, podobnie jak poduszki dekoracyjne, detale lamp czy stojące figurki.

Jakie kolory najlepiej pasują do koloru łososiowego w aranżacji wnętrz?

Z czym zestawiać piękny odcień łososiowy? Oto pomysły na to, jaki kolor pasuje do łososiowych ścian:

  • jasnoszary, który złagodzi i zgasi ciepły łososiowy odcień;

  • beżowy, piaskowy, écru i inne jasne kolory z gamy barw ziemi;

  • czarny, ale tylko w detalach;

  • waniliowy i inne kolory z gamy złamanych bieli;

  • różne odcienie zieleni, od szałwiowego po szmaragdowy i butelkowy.



Kolor łososiowy to odcień, który tworzy wiele udanych aranżacji wnętrz. Umiejętnie zastosowany, sprawi, że pokój, sypialnia czy kuchnia staną się optymistycznymi, łagodnymi i stylowymi przestrzeniami. Sprawdź koniecznie paletę kolorów MAGNAT – znajdziesz tu wiele ciekawych i różnorodnych odcieni koloru łososiowego.

C26 koralowa laguna

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • 657966880_sofa-w-pudrowym-rozu.jpg

    Inspiracja

    Kolor brzoskwiniowy — kolor ściany czy dodatków? W jakim wnętrzu się sprawdzi?

    Brzoskwiniowy kolor ścian jest ciepły, pastelowy, optymistyczny. Ożywia wnętrze i dodaje mu przytulności. Kiedy warto postawić na farbę w kolorze brzoskwiniowym? Jakie inne barwy pasują do brzoskwiniowych ścian, mebli czy dodatków? Sprawdzamy.

    dalej
  • Pomysł na styl nowoczesny z rustykalnym. Ściany pomalowane farbą MAGNAT Ceramic w kolorze C78 Tajemniczy Kalcyt.

    Inspiracja

    Podobają Ci się ciepłe, przytulne i rodzinne wnętrza? Cenisz naturalne materiały, drewno, kamień i piękne tkaniny? Chcesz przenieść do domu atmosferę sielskiej wsi? Pomysł dla Ciebie to rustykalny styl wnętrza. Dowiedz się, jak urządzić mieszkanie i dom w stylu wiejskim.

    dalej