Dlaczego warto postawić na granat we wnętrzach? Chłodne odcienie niebieskiego, w tym także kolor granatowy, to mocny akcent aranżacyjny, który wprowadza elegancki charakter i powiew luksusu, a jednocześnie działa uspokajająco i poprawia koncentrację. Zaletą koloru granatowego jest to, że bardzo dobrze łączy się z wieloma innymi barwami. W zależności od tego, z czym go zestawić, stworzysz aranżację w dowolnym stylu. Połącz granatowy i biały, a otrzymasz piękne wnętrze w stylu marynarskim lub Hamptons. Dodaj do granatu odrobinę pudrowego różu, a zobaczysz, że Twoja aranżacja nabierze charakteru luksusowego wnętrza glamour lub modern classic. Zestaw granat z szarościami, by urządzić przestrzeń w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Dołóż beże i kolory ziemi, jeśli lubisz aranżacje boho.
Kolor granatowy we wnętrzach - jak go wykorzystać?
Inny dobry pomysł na granat we wnętrzach to zasłony w kolorze granatowym. Sprawdzą się takie z gładkich tkanin, zwłaszcza modnych welurów. Możesz kupić także wzorzyste zasłony, szczególnie jeśli podobają Ci się motywy boho, urban jungle czy różnego rodzaju geometryczne wzory. C
Prostym patentem na wprowadzenie granatowego koloru do wnętrza są poduszki dekoracyjne lub granatowy dywan.
Jeśli lubisz ciemne kolory, zamów granatowe meble wypoczynkowe. Może to być sofa lub narożnik, a jeśli to dla Ciebie zbyt wiele, pomyśl nad granatowym szezlongiem lub fotelem uszakiem.
Rekordy popularności biją również tapicerowane granatowe krzesła do stołu w salonie lub jadalni.
C67 bezkresny tanzanit
Granatowa ściana w salonie
Jaki kolor pasuje do granatowej ściany? Z czym łączyć granat we wnętrzu? Nasza propozycja to chłodne pastele, jasna szarość lub kolory z gamy off white, czyli różnego rodzaju złamane biele. Granatowa ściana będzie bardziej klasyczna i elegancka, jeśli dodatkowo wykończysz ją sztukaterią. Pamiętaj, że najpierw przykleja się do ściany listewki sztukateryjne, a dopiero potem całość maluje odpowiednią farbą.
Jaka farba będzie najlepsza, aby pomalować ścianę na granatowo? Polecamy paletę MAGNAT Ceramic. To ceramiczna farba, która gwarantuje nie tylko doskonałe krycie, ale także bardzo łatwo ją umyjesz. W aranżacji na zdjęciu niżej użyto odcienia C67 Bezkresny Tanzanit, ale równie dobrze możesz użyć jaśniejszych odcieni jak C76 Lazurowy Agat czy wpadający w szarość odcień C56 Tajemniczy Szafir.
Granatowa ściana w sypialni
Dlaczego granat to dobry kolor w sypialni? Jest powściągliwy i sprawia, że wnętrze wydaje się luksusowe i wyrafinowane. Jako kolor chłodny uspokaja i łagodzi emocje. Doskonale pasuje też do bieli i jasnego drewna, które często spotykamy właśnie w sypialniach.
Z czym łączyć granat we wnętrzu sypialni? Znakomity pomysł to biel, beże i szarości. W aranżacji na zdjęciu piękna niebieska ściana w kolorze granatu kontrastuje z jasną, bieloną podłogą i beżowymi dodatkami w stylu boho. Aby dodać aranżacji „pazura” jedną ze ścian pomalowano na matowy czarny kolor . Całość wygląda więc bardzo nowocześnie.
W sypialni wykorzystano dwa kolory z palety farb MAGNAT Ceramic Care. Granatową ścianę w sypialni pomalowano farbą w odcieniu A7 cejloński szafir. Czarny lub ciemnografitowy kolor możesz uzyskać, malując ścianę na kolor A13 księżycowy hematyt. MAGNAT Ceramic Care to kolekcja farb dedykowanych pomieszczeniom, w których długo się przybywa, w tym właśnie sypialniom. Niezwykłe właściwości tej farby sprawiają, że wychwytuje ona z powietrza formaldehyd. Powietrze w pomieszczeniach pomalowanych farbą MAGNAT Ceramic Care staje się więc zdrowsze.
A7 cejloński szafir
CR38 bezwzględny akwamaryn
Z czym łączyć granat we wnętrzu? Pomysły i inspiracje
Znakomity towarzysz dla granatu to biel, która rozjaśnia ciemny kolor i dodaje mu świeżości. Jeśli dodasz do tego akcenty czerwone, otrzymasz wnętrze w marynarskim stylu.
Inna dobra opcja to duet granatu z beżem i innymi kolorami ziemi. Granatowy jest kolorem chłodnym, beże i brązy są ciepłe, będą się więc wzajemnie dopełniać.
Do granatu pasują także wszystkie odcienie zieleni, w tym przede wszystkim ciemna, butelkowa czy szmaragdowa zieleń, ale także jasne kolory jak trawiasty, pistacjowy, miętowy.
Jeśli chcesz stworzyć kompozycje pełną harmonii, do granatu dołącz inne kolory z niebieskiej palety – błękitny, turkusowy, indygo, błękit nieba lub chabrowy.
Granat rozjaśnią i ocieplą pastele, przede wszystkim pudrowy róż. Inny popularny pomysł to łączenie granatowego koloru z jasnymi szarościami.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Creative CR38 bezwzględny akwamaryn
Pudrowy róż i granat we wnętrzach
Znakomitym towarzystwem do granatu są pastele. Zwłaszcza pudrowy róż i granat we wnętrzach będą dla siebie doskonałym dopełnieniem. Jasny pastelowy róż to kolor pod każdym względem kontrastowy do granatu. Rozjaśni przestrzeń i doda jej wiosennego uroku. Z kolei róż pod wpływem granatu zyskuje na elegancji i dostojności.
W aranżacji na zdjęciu ścianę za łóżkiem w sypialni pomalowano farbą MAGNAT Creative w kolorze CR29 nieustępliwy tanzanit. Możesz też użyć odcienia CR38 bezwzględny akwamaryn lub CR36 nasycony szmaragd. Magnat Creative to hybrydowa farba lateksowa, którą łączy ze sobą odporność na plamy płynne oraz na tłuszcze. Głębię granatu podkreśli matowe wykończenie.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Creative CR29 niesutępliwy tanzanit
CR29 nieustępliwy tanzanit
Granat i butelkowa zieleń we wnętrzach
Kolor granatowy we wnętrzach doskonale pasuje do salonu, ale także jadalni czy sypialni. Znakomicie łączy się z innymi kolorami, w tym z pudrowym różem, butelkową zielenią, szarością, bielą i czernią oraz barwami ziemi. Sprawdź już dziś szeroką ofertę farb Magnat i wybierz granatowy odcień idealny do Twojej aranżacji.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
6 pomysłów na aranżację zielonej łazienki - inspiracje
Szukasz idealnego koloru do swojej łazienki? Zakochaj się w zieleni! W zależności od jej tonacji, może do twojej łazienki wprowadzić spokój lub orzeźwienie. Połączenie odpowiedniego jej odcienia z innymi barwami wykończenia i wyposażenia wnętrza pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę. Zieleń sprawia, że mała przestrzeń jest bardziej przestronna, a duża zdecydowanie bardziej przytulna.
-
Inspiracja
Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach
Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.