Styl vintage to ukłon w stronę przeszłości – jej zamiłowania do dekoracji, pięknych przedmiotów, finezyjnych form i bogactwa szczegółów. Stylistyka ta powstała w opozycji do minimalizmu, prostoty i surowości typowych dla nowoczesności. Vintage to przytulność i sentymentalizm oraz elegancja i wyrafinowanie. Zobacz, jak urządzić łazienkę w tym stylu.
Jak urządzić łazienkę na poddaszu w stylu vintage?
Jak zaprojektować łazienkę vintage? Do wnętrza stylizowanego na stare możesz wprowadzić nowoczesne elementy. Z drugiej strony, nowoczesną przestrzeń można udekorować starym wyposażeniem z duszą – np. rzeczami kupionymi na targach staroci, antycznymi meblami lub nowymi przedmiotami stylizowanymi na wzór sprzętów z przeszłości. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, postaw na jasne, ponadczasowe ściany, które preferuje styl vintage.
PORADA
Idealnym tłem dla różnorodnego wyposażenia jest biel, kremy, szarości i odcienie pastelowe. Jeśli lubisz kolor we wnętrzu, to wprowadź delikatne elementy w pastelowym turkusie, odcieniu niebieskiego, czy delikatnego różu. Przytulności łazience vintage dodadzą kolory takie jak: zielenie, czerwienie, jasne lub ziemiste brązy. Do naszej aranżacji wybraliśmy odcień B1 Chłodny Kryształ z palety farb MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom. W łazience vintage mogą się pojawić przedmioty, które nie kojarzą się z tym miejscem, np. drewniane, dekoracyjnie rzeźbione krzesło lub elegancki tapicerowany fotel z pozłacanymi poręczami. Niezaprzeczalną królową tego typu aranżacji jest wolnostojąca wanna, również na lwich nogach.
B6 Śnieżny Agat
Jasne ściany a ciemne meble w łazience vintage
Biała łazienka vintage zyska charakteru, jeśli ustawisz w niej ciemne meble, dzięki czemu jasną harmonię w przestrzeni przełamiesz intrygującym kontrastem oraz wizualnie ocieplisz przestrzeń. Spójrz jak wiele wnosi do wnętrza antyczna szafka pod umywalkę wykonana z ciemnego drewna ze żłobionymi frontami, ciemne ramy luster, ciemne lampy, czy stylowy tapicerowany fotel i stolik z jasnym marmurowym blatem – oba meble wsparte na ciemnobrązowych finezyjnie kształtowanych drewnianych nogach.
Biorąc pod uwagę, że vintage przywiązuje dużą wagę do szczegółów, przyłóż się nawet do wyboru baterii. Niech również będzie bogato zdobiona, ciemna i stylowa. Może być taka z krzyżowymi uchwytami, z porcelanowymi wstawkami, z oznaczeniami zimnej i ciepłej wody.
Biała łazienka na poddaszu w stylu vintage
W stylu vintage ważna jest podłoga. Typowe dla tego nurtu jest pokrycie z dwukolorowych płytek ceramicznych ułożonych w szachownicę. Często można spotkać klasyczne biało-czarne zestawienie, jednak w łazience na poddaszu, do bieli warto dobrać jaśniejszy kolor, np. beż.
Wybieraj również ceramikę stylizowaną na dawne czasy – stylowe bidety, umywalki, toalety czy wanny wykończone dekoracyjną armaturą. Zadbaj także o odpowiednie oświetlenie – finezyjne kinkiety nie tylko roztoczą przyjemne światło, ale przede wszystkim przywołają dawne dzieje.
Styl vintage ma dar przenoszenia w czasie. Pomieszczenia urządzone w tym nurcie mają w sobie nutę romantyzmu, sentymentalizmu i urzekają przyjemnym klimatem. Łazienka vintage pozwoli Ci zrelaksować się w pięknym jasnym wnętrzu, które dzięki farbie MAGNAT długo pozostanie czyste i świeże.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Biało-czarna łazienka - elegancja i funkcjonalność w jednym!
Jeśli pragniesz nowego wyglądu swojej łazienki, weź pod uwagę czarno-białą paletę kolorystyczną. W takim pomieszczeniu klasyka połączy się z nowoczesnością, a elegancja z zabawą. Wprowadź do łazienki świeżość z nutą czarno-białego luksusu i funkcjonalności.
-
Inspiracja
6 pomysłów na aranżację zielonej łazienki - inspiracje
Szukasz idealnego koloru do swojej łazienki? Zakochaj się w zieleni! W zależności od jej tonacji, może do twojej łazienki wprowadzić spokój lub orzeźwienie. Połączenie odpowiedniego jej odcienia z innymi barwami wykończenia i wyposażenia wnętrza pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę. Zieleń sprawia, że mała przestrzeń jest bardziej przestronna, a duża zdecydowanie bardziej przytulna.