text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak pomalować ściany w salonie z aneksem kuchennym?

Poznaj nasze kolorowe inspiracje!

Kuchnie już od dość długiego czasu stały się integralną częścią salonów. Połączenie tych dwu pomieszczeń często wpływa korzystnie zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Jak jednak połączyć kolorystycznie te dwie strefy o różnej funkcji? Czy wyznaczać umowne granice pokazując tym samym gdzie się kończy salon, a zaczyna kuchnia? Czy przeciwnie, zacierać podziały i maksymalnie integrować przestrzeń?

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

0,00 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

C11 Kamień Księżycowy

Kolorystyka w salonie

Dobór kolorystyki do salonu powinien uwzględniać wszystkie te czynniki, które zazwyczaj bierzemy pod uwagę projektując pomieszczenie, to jest: wielkość i światło, wyposażenie, funkcję, styl, pomysł i preferencje mieszkańców. To właśnie styl salonu narzuca wygląd i kolorystykę znajdującego się w nim aneksu kuchennego. Zgodnie z najnowszymi trendami aneks powinien być raczej kolorystycznie i stylistycznie wpleciony w salon, niż szczególnie się wyróżniać. Im mniej widoczna jest strefa kuchenna, tym lepiej.

Ukryta kuchnia

Obserwując najnowsze tendencje możemy mieć niekiedy wrażenie, iż mamy odczynienia z pewnego rodzaju kamuflażem przestrzeni kuchennej. Urządzenia AGD są ukryte w zabudowie, okapy przypominają lampy, a ekrany nad blatem mają formę obrazu lub zdjęcia. Kuchnia „znika” w przestrzeni salonu.

C6 Lniany Nefryt

Wyszukana Kuchnia

Wyposażenie i kolorystyka tych pomieszczeń tworzy spójny projekt. Materiały, wzory i kolory powtarzają się konsekwentnie w całym wnętrzu, a część kuchenna niczym nie odbiega od salonowych standardów. Wręcz przeciwnie. Może się tu pojawić telewizor, biblioteka czy tapicerowany fotel, by jeszcze bardziej połączyć pomieszczenia i podnieść rangę kuchni, która przestała być pomieszczeniem „technicznym” a stała się synonimem luksusu, elegancji i dobrego smaku. Najnowsze materiały wykończeniowe łatwe do utrzymania w czystości mogą być śmiało stosowane także w kuchni. Dawniej wyglądały one sterylnie i laboratoryjnie, dziś przypominają zgrabnie umeblowany pokój. Mają na to wpływ także znakomitej jakości farby, które wyparły płytki ceramiczne (do niedawna królujące na ścianach) i radykalnie zmieniły atmosferę wnętrz kuchennych.

Małe pomieszczenia

W małych pomieszczeniach przeważają kolory jasne i jednolite. Barwy ścian, mebli i wyposażenia to często kompozycja, w której subtelnie zestawiane są ze sobą neutralne barwy, lekko zróżnicowane walorem i odcieniem. Te niewielkie różnice sprawiają wrażenie gry światła w pomieszczeniu. Jedynie dodatki mogą stanowić akcent kolorystyczny, ale występują w niemal śladowych ilościach i równoprawnie na całej przestrzeni, zarówno w części kuchennej jak i w salonie.

Duże pomieszczenia

W dużych salonach kolor pojawia się w zdecydowanie odważniejszej odsłonie. Częściej spotykamy tu barwy ciepłe, mocniej nasycone. To one budują szczególną atmosferę wnętrza. Pojawiające się kolory jednak ciągle łączą wnętrze niż dzielą. Te same, wybrane barwy widnieją na ścianie, w dodatkach i meblach podkreślając spójny charakter przestrzeni.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    5 najlepszych dekoracji ściennych w nowoczesnych wnętrzach

    Potrzeba dekoracji ścian we wnętrzach mieszkalnych istnieje chyba tak długo jak długo istnieje sam człowiek. Już w jaskiniach zamieszkiwanych przez naszych przodków odnajdujemy rysunki przedstawiające sceny z życia pradawnych ludzi. Świadczy to o wielkiej potrzebie twórczości i ozdabiania otoczenia, zapisanej w ludzkiej naturze. Współczesne techniki dekoratorskie pozwalają nam w zależności od własnych upodobań i stylu wnętrza dobrać takie sposoby dekoracji ścian, by stały się integralną częścią projektu wnętrza, nadając mu jednocześnie indywidualny charakter.

    dalej
  • Inspiracja

    Dekoracyjne malowanie - wykorzystaj potencjał ścian!

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść