Narzędzie do malowania natryskowego
PORADA
Malowanie natryskowe wymaga wprawy, jednak nawet osoba początkująca, dzięki odpowiedniemu instruktażowi, może dać sobie z tym radę. Aby prawidłowo wykonać taką czynność, należy zwrócić uwagę na następujące czynności:
• przygotowanie farby
W przypadku malowania metodą natryskową, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta farby. Najczęściej dotyczą one dokładnego wstrząśnięcia farby i jej przefiltrowania, w celu pozbycia się nieczystości.
• podłączenie pistoletu
Połączenie pistoletu z kompresorem za pomocą giętkiego przewodu ciśnieniowego oraz regulatora ciśnienia.
• napełnienie zbiornika farbą
Idealnie, gdy uda się napełnić zbiornik taką ilością farby, która wystarczy na pokrycie całej powierzchni ściany, by nie trzeba było przerywać rozpoczętej pracy.
• regulacja pistoletu
Przed rozpoczęciem właściwej czynności, należy wykonać test (na kawałku kartonu) i ewentualnie wyregulować pistolet i ciśnienie powietrza.
• rozpoczęcie malowania
Pistolet powinien znajdować się w odległości nie mniejszej i nie większej niż 15-20 cm od malowanej powierzchni. Rękę należy prowadzić po linii prostej i uważać, by nie usztywniać nadgarstka.
• po zakończonej pracy urządzenie należy dokładnie umyć.
Zalety malowania natryskowego
• szybkość
• idealne wykończenie
• oszczędność farby
Metoda ta ma mnóstwo zastosowań: począwszy od odnawiania ścian i sufitów mieszkań, poprzez klatki schodowe, pomieszczenia techniczne, elewacje, hale produkcyjne aż po malowanie konstrukcji, hal, biur i wielu innych obiektów. W mieszkaniach szczególne zastosowanie ma przy pokrywaniu farbą dużych powierzchni oraz elementów wyposażenia o skomplikowanej budowie, np. grzejników, balustrad czy sztukaterii.
Efekt końcowy
Efektem końcowym malowania metodą natryskową jest idealnie pomalowana powierzchnia o wysokich walorach użytkowych i estetycznych.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Porada
Malowanie ściany pokrytej efektem dekoracyjnym MAGNAT Style - praktyczne porady
Efekty dekoracyjne nazywane również strukturami czy tynkami dekoracyjnymi pomagają odmienić charakter pomieszczenia, podkreślić jego wyjątkowość, tworzyć niebanalną i niecodzienną aranżację. Charakteryzują się bogactwem, faktur, wybarwień i współgrają z pomieszczeniami w różnych stylach. Jednak co zrobić, gdy nadchodzi czas na zmiany lub remont i nie chcemy usuwać struktury ze ściany, ale mamy ochotę ją przemalować? Jest to możliwe, jeżeli będziemy postępować zgodnie z kilkoma zasadami przedstawionymi w poradniku.
-
Porada
Malowanie krok po kroku – poradnik dla początkujących
Malowanie ścian wbrew powszechnie panującej opinii nie jest sprawą trudną. Może to wykonać niemal każdy na bardzo wysokim poziomie realizacji pod warunkiem zachowania kilku zasad i odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Poniżej kilka praktycznych wskazówek instruktażowych pomocnych tym, którzy szybko chcą zmienić lub odświeżyć swoje wnętrze, bez ponoszenia dużych kosztów związanych z zatrudnianiem fachowców. Wystarczy kilka godzin, a pomieszczenie może zupełnie zmienić swój wygląd.