Feng shui to starożytna metoda planowania przestrzeni wokół siebie w celu zachowania harmonii i łączności z naturą. Według tej teorii za pomocą drobnych elementów możemy wpływać na jakość naszego życia i sprzyjać szczęściu. Wprowadź zasady feng shui do swego domu i czerp korzyści z mądrości i tradycji starożytnych Chin.
Zasady feng shui w mieszkaniu
W swoim domu spędzamy zdecydowaną większość swojego czasu. To tu pracujemy, spożywamy posiłki, śpimy, odpoczywamy, cieszymy się obecnością bliskich i przyjaciół. O ile w pracy czy poza domem jesteśmy poniekąd zmuszeni do akceptowania narzuconych nam rozwiązań urbanistycznych i projektów, o tyle we własnych czterech kątach feng shui możemy wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.
Warto o tej zasadzie pamiętać podczas planowania rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Pierwsza reguła feng shui w mieszkaniu w bloku (i nie tylko)? Zdecydowanie porządek! Zbyt wiele przedmiotów pozostawionych na zewnątrz zaburza przepływ energii, sprawia wrażenie nieładu i wprowadza do naszej głowy bałagan. W tym celu warto wykorzystać dekoracyjne pojemniki na drobiazgi, kartony, wiklinowe koszyki i zamykane półki. W ten sposób ukryjesz nadmiar akcesoriów i pozwolisz, aby wokół Ciebie panował zawsze ład i harmonię.
PORADA
Jeśli decydujesz się na urządzenie przestrzeni według zasad feng shui, postaw na jasne wnętrza z dostępem do światła dziennego, gdzie bez problemu docierać będzie poranne słońce. Rozświetlone pomieszczenie to nie tylko komfort funkcjonowania, zdrowie Twoich oczu oraz oszczędność prądu. Feng shui w domu programuje również organizm na funkcjonowanie według naturalnych pór dnia, czasu snu i czuwania, w zgodzie z zegarem biologicznym.
Nietuzinkowy Kwarc A17
Kolory feng shui
Feng shui w domu wymusza również korzystanie z naturalnych materiałów. Dzięki nim również będziesz zdrowiej mieszkać, ponieważ ograniczysz obecność tworzyw sztucznych negatywnie wpływających na stan zdrowia. Surowce pochodzenia naturalnego zapewnią przy tym kontakt z naturą, tak niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania, zwłaszcza w dużych miastach.
Trzymanie się zasad feng shui to także projektowanie w stylu zero waste i eko friendly – mało plastiku, dużo drewna, lnu, bawełny, szklanych słoików czy wiklinowych koszy. W takim domu nasze ciało odpoczywa także od komputerów, klimatyzacji i smogu.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A14 Jasny Kalcyt i A17 Nietuzinkowy Kwarc
Feng shui w mieszkaniu w bloku – wybieraj mądrze!
Feng shui wprowadzi do Twojej sypialni spokój i harmonię. Drewniana, ciepła podłoga, duże łóżko, miękkie poduszki, story odcinające od miejskich świateł, ziemiste kolory i estetycznie wykończone ściany to gwarancja pełnowartościowego odpoczynku.
Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną Magnat Style Stiuk Wenecki Perła
P23 Perła Stiuk Wenecki
Zasady feng shui w domu – nie zapominaj o ścianach
Ta cienkowarstwowa masa dekoracyjna, oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w Twoim domu. Odpowiednia aplikacja daje efekt szlifowanego kamienia, który w zależności od sposobu polerowania pozwala uzyskać wykończenie satynowe, błyszczące lub bardzo błyszczące, gdzie efekt można wzmocnić warstwą specjalnego wosku. Stiuk Wapienny MAGNAT Style jest łatwy w czyszczeniu, odporny na działanie bakterii i grzybów i pozwala ścianie oddychać. Oprócz tego podnosi wartość estetyczną aranżacji poprzez swój elegancki charakter.
Jeśli jesteś zabiegany, czujesz się obciążony codziennymi obowiązkami i potrzebujesz azylu, w którym będziesz mógł zregenerować siły przez wyzwaniami kolejnych dni, urządź swój dom lub mieszkanie w stylu feng shui. W wykreowanych przestrzeniach odnajdziesz spokój, równowagę i harmonię.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Styl wabi-sabi - wnętrze w kilku krokach
Jeśli jesteś zmęczony narzuconym z góry dążeniem do perfekcji i nieskazitelności, z pewnością zainteresuje cię styl wabi-sabi. Trend ten, nie tylko w aranżacji wnętrz, uosabia autentyczność, naturalną niedoskonałość i stawia na wolność w projektowaniu przestrzeni. Jeśli podoba ci się styl hygge, wnętrza wabi-sabi z pewnością podbiją twoje serce..
-
Inspiracja
Salon w stylu loft - 5 pomysłów na industrialny wystrój
Loftem nazywamy nowoczesne miejskie wnętrza z dużą ilością otwartej przestrzeni. Styl loft charakteryzuje się przemysłowym, pofabrycznym wystrojem. Mamy tu wysokie sufity, odsłonięte belki konstrukcyjne i stalowe rury, ściany z surowej cegły, beton czy cementową posadzkę. Zobacz jak wprowadzić styl loftowy do salonu.