Obserwując trendy w aranżacji wnętrz, można śmiało stwierdzić, że farby i tynki z perłowym połyskiem nie są zagrożone wyjściem z mody, a na pewno nie w najbliższym czasie. To zapewne dobra informacja dla wszystkich miłośników tego efektu. Właściwie nie ma co się dziwić, że perłowy połysk ciągle jest w kręgu zainteresowań designerów i architektów wnętrz, ponieważ do każdego pomieszczenia wnosi życie, głębię i podnosi poziom ich wyrafinowania. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet najbardziej skromnym wnętrzom doda odrobinę luksusu.
Salon lubi błyszczeć
Dobrany duet - połysk i mat
Dekorując pomieszczenie na jasno, przy założeniu, że na ścianach na pewno chcemy zastosować efekt perłowego połysku, warto pamiętać, żeby z samym połyskiem nie przesadzić. Bardzo łatwo może do tego dojść podczas aranżacji kuchni, gdzie często same blaty, fronty zabudowy, czy sprzęty gospodarstwa domowego mają błyszczące powierzchnie. Warto wtedy mieszać stopień połysku poszczególnych powierzchni, a wręcz kontrastować go z matem. Dobrym wyborem są matowe, drewniane meble, które zrównoważą ilość satynowych powierzchni we wnętrzu. To idealny sposób na to, by nie stało się ono mdłe. Do wykończenia ścian w kuchni proponujemy, wykorzystaną w naszej aranżacji, cienkowarstwową masę arylową MAGNAT Style Stiuk Perłowy Perła.
Detal ma znaczenie
Perłowy połysk jest klamrą, która spina wszystkie sprzęty i nadaje im nowego charakteru. Łatwo się o tym przekonać. Wyobraź sobie, że w prezentowanej aranżacji ściany są po prostu szare. Zginęłyby przytłoczone dużymi oknami, a sama realizacja projektu wydałaby się po prostu ładna i poprawna. Wystarczyło jednak, że użyliśmy dekoracyjnej farby strukturalnej MAGNAT Style Stiuk Perłowy Hematyt i wnętrze zyskało na szlachetności, wygląda na bardziej luksusowe, niż by to miało miejsce w przypadku ścian pozbawionych blasku. Efekt perłowego połysku jest doskonałą opcją dla tych, którzy bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy chcą stworzyć wnętrze sprawiające wrażenie przepychu oraz dla tych, którzy po prostu chcą dodać pomieszczeniom subtelnej nuty glamour. Opalizujące struktury MAGNAT spełnią oczekiwania i jednych i drugich.
Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów
-
Inspiracja
Jak dobrać sztukaterię do wnętrza? Porady architekta
Sztukaterie, które służą do teksturowania ścian, zdobiły domy już w starożytnej Grecji i po dziś dzień dekorują wnętrza mieszkalne i publiczne, stanowiąc piękne wykończenie aranżacji. To doskonała alternatywa dla zwykłych farb, ponieważ oprócz nadania ścianom nowego koloru, tworzą na nich intrygującą strukturę, ciesząc oko trójwymiarowością. Jeśli szukasz pomysłu na zmianę w domu, sztukateria jest bardzo dobrym wyborem. Pozwala wprowadzić do wnętrza element oryginalności w każdym pomieszczeniu. Dodaje również głębi i wizualnego ciepła oraz pomaga zamaskować wady w ścianie, które są trudne do ukrycia farbą, takie jak duże otwory po gwoździach, łaty, ubytki, drobne pęknięcia i widoczne spoiny. Co ważne, nie trzeba jej malować, ponieważ jest barwiona jeszcze przed zastosowaniem na ścianie, a TY musisz jedynie zdecydować się na jej rodzaj i kolor.
-
Inspiracja
Marmurowe inspiracje w Twoim mieszkaniu
W świecie projektowania wnętrz, marmur kojarzony do tej pory z chłodem i sztywnością, przeżywa istny renesans. Coraz częściej obecny jest w nowoczesnych aranżacjach, jednak kluczem do utrzymania świeżości jest używanie go w małych dawkach, np. w formie akcentów, subtelnego pokrycia ścian, a nie w dużych ilościach. Sprawdź jak możesz wprowadzić marmur do swoich wnętrz, by dodać im odrobiny klasycznej aparycji w nowoczesnym wydaniu. Pamiętaj, to wcale nie musi kosztować majątku, ponieważ możesz skorzystać z mas dekoracyjnych, doskonale imitujących tę skałę.